Zimowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodych tenisistów stołowych


Powrót

Aktualności


Zimowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodych tenisistów stołowych

Zimowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodych tenisistów stołowych

🕔21:19, 18.Sty 2017

Trwa zimowe zgrupowanie młodych pingpongistów województwa pomorskiego. Treningi podstawowe odbywają się na hali MRKS Gdańsk dwa razy dziennie (10.00-12.30 i 14.00 – 16.00) a chętni mogą doskonalić swoje umiejętności po kolacji. Przedpołudniowy trening ma charakter techniczno-taktyczny a trening popołudniowy to zajęcia praktyczne – gry turniejowe. Zajęcia prowadzą Dariusz Świder, Marcin Ściblak i Agnieszka Kaczmarek. Zawodnicy i zawodniczki zostali poddani badaniom wydolnościowym (BIP), które przeprowadził dr Marcin Łuszczek i gdańskiej AWFiS.

IMG_5110

IMG_5114

IMG_5118

IMG_5122

Paulina Pręda (zdjęcie powyżej) z klubu GKTS Gdańsk druga aktualnie młodziczka naszego województwa marzy o zdobyciu nie tylko Mistrzostwa Województwa pomorskiego ale także Mistrzostwa Polski Młodziczek – chociaż to będzie bardzo trudne ale możliwe. Jest zadowolona, że poprzez udział w zgrupowaniu może praktycznie więcej czasu poświecić na trening aniżeli podczas codziennej nauki w szkole. To, że może ćwiczyć i rywalizować z różnymi zawodniczkami i zawodnikami   też sprzyja jej rozwojowi.

IMG_5127

Zapytaliśmy Piotra Biernackiego – zdjęcie powyżej – (PMDK MIastko) o jego spostrzeżenia i wrażenia z dotychczasowego udziału w zgrupowaniu. Zdaniem Piotra treningi są ciekawe bo dużo jest nowych ćwiczeń, znacznie więcej czasu trwa trening i jest intensywniejszy bo gramy szybciej i silniej. Dużo czasu poświęcamy ćwiczeniom serwisu i odbiorowi podania. Mieszkamy w hoteliku obok hali a ja się tutaj dobrzeczuję bo jest też przyjemna atmosfera wśród zawodników. Na pytanie o cele sportowe w tym sezonie stwierdził, że chciałby wywalczyć miejsce w pierwszej szesnastce indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków i oczywiście wygrać Mistrzostwo województwa pomorskiego żaków

IMG_5123

więcej